Solan Bitkilerinizi Başka Bir Bitki İyileştiriyor 5 Tüyo

Tarçın dünyanın en yaygın kullanılan baharatlarından biridir. Eski çağlarda da tarçının kullanıldığı bilinmektedir.Tarçının sağlığınız için yararlı olduğunu biliyorsunuzdur. İltihap sökücü özelliği olan tarçının içinde g-üçlü a-ntioksidanlar bulunur. Ancak tarçının diğer bitkilere da y-ararlı olduğunu biliyor muydunuz?

Saksıda veya bahçede bitki yetiştirenler için tarçın kullanmalarını gerektirecek 5 neden… Böcekleri kovar Bitkilerinize karıncalar musallat oluyorlarsa, onları tarçınla uzaklaştırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken böcekler ve karıncaların z-arar verdiği bitkinizin toprağının etrafına çember şeklinde tarçın dökmek. Bundan s-onra bitkinin yanına bile yaklaşmayacaklardır!

Mantarı önler Bitkilerde de mantar h-astalığı görülür. Tek yapmanız gereken mantar görülen bölgelere tarçın dökmek. Mantar, topraktan bulaşmışsa toprağa da tarçın dökmeniz gerekiyor. Bitkileri iyileştirir Bazen en sevdiğimiz bitkilerin dallarına veya yapraklarına ç-ürükler ve h-asarlar görürüz. Bitkinize takviye yapmak için tarçını ha-sar gören bölgelere sürün veya dökün. Bitkiniz kısa süre içinde kendine gelecektir.

Kök büyümesini hızlandırır Eğer yeni bir saksıya başka bir bitki dikecekseniz kimyasal kullanmanıza gerek yok.Dikeceğiniz kökü tarçına batırın ve öyle dikin. Böylelikle para harcamak z-orunda da kalmamış olursunuz. Kısa süre içinde kökün gelişip büyüdüğünü göreceksiniz. Bu arada bitki gelişirken mantar te-hlikesi de ortadan kalkacak.

H-astalıkları ö-l-dürür Bitkileriniz, h-astalanmaları halinde solarlar ve ö-l-ürler. Tamamen ezilmiş halde iki aspirin, bir yemek kaşığı tarçın ve yarım litre suyu karıştırın ve 12 saat boyunca bekletin. Karışımı daha s-onra sprey şişesine koyun ve bitkinizin üzerine sıkın. Bitkiniz kısa sürede iyileşecektir! Bir daha ki sefere bitkilerimi şımartmak için kesinlikle tarçın kullanacağım! Bitkilerle ilgili sıradışı tüyoları Facebook’ta paylaşmayı ve insanları tarçının faydalarına hakkında bilgilendirmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir