Çocuğun, “Lütfen kaldırın babam anneme aynısı yapmasın” dediği dizinin adı belli oldu

Bir çocuğun RTÜK’e “Lütfen diziyi bitirin, babam anneme aynısını yapamasın!” diyerek ş-ikayet ettiği dizinin ATV’nin reyting rekortmeni dizisi Sen Anlat Karadeniz olduğu ortaya çıktı. Kimliği bilinmeyen bir çocuk, televizyonda yayınlanan bir diziyi “Babam bir dizideki karısını d-öven karaktere çok benziyor. Lütfen diziyi bitirin de babam anneme aynısını yapamasın” diyerek RTÜK’e ş-ikayet etti. Ş-ikayetle ilgili Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşcı, söz konusu dizinin ATV’de yayınlanan Sen Anlat Karadeniz olduğunu açıkladı.

“LÜTFEN DİZİYİ BİTİRİN, BABAM ANNEME YAPMASIN” RTÜK, 2018 yılında yurttaşlardan gelen bildirimleri basınla paylaşmış ve küçük bir çocuğun yaptığı ş-ikayet d-ikkat çekmişti. “Babam bir dizideki karısını d-öven karaktere çok benziyor. Lütfen diziyi bitirin de babam anneme aynısını yapamasın” diye bir çocuktan ş-ikayet geldiğini belirten kurul, ne dizi ne de kanal adını vermişti. DİZİNİN ADI BELLİ OLDU RTÜK üyesi İlhan Taşcı, bu dizinin ATV’de yayınlanan Sen Anlat Karadeniz olduğunu ve raporda açıklananın aksine diziye c-eza k-esilemediğini i-fade etti.

EN ÇOK DİZİLER Ş-İKAYET EDİLDİ Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK), geçen yıl vatandaşlardan ulaşan ş-ikayetlerin büyük bölümü dizi filmlerle ilgili oldu. 2018 raporuna göre geçen yıl 124 bin 234 kişi, çeşitli kanallar üzerinden Üst Kurula ş-ikayetlerini ulaştırdı. Vatandaşlar, en çok 48 bin bildirimle dizi filmleri ş-ikayet etti. Dizi filmlere yönelik şi-kayetlerin ortak noktası “ş-iddet içerikli ve illegal eylemlerin yansıtıldığı sahnelerin, özellikle çocuklara ve gençlere o-lumsuz emsal teşkil edip benzer eylemlere teşvik ettiği, bu durumun da toplumun hukuka güvenini sarsılabileceği” görüşü oldu. “ANNEMLE BEN ŞU AN BABAMDAN KAÇIYORUZ” RTÜK İletişim Hattı’na ulaşan bir çocuğun ş-ikayeti ise d-ikkat ç-ekici bulundu. Çocuk, yaptığı ş-ikayet başvurusunda, babasının bir dizideki karısını döven karaktere çok benzediğini belirterek “Annemle ben şu an babamdan k-açıyoruz. Lütfen diziyi bitirin. Kaç gündür size ş-ikayet etmeye kalktım. Her seferinde beni d-övdü. Lütfen bitsin de babam anneme aynısını yapamasın” i-fadelerini kullandı.

6 DEFA İDARİ PARA C-EZASI VERİLDİ RTÜK, 2018’de küçük çocuğun ş-ikayet ettiği dizinin de arasında bulunduğu en çok ş-ikayet alan dizi filmlere altı defa idari para c-ezası, bir defa da program durdurma c-ezası müeyyidesi uygulandığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir