Pet Şişeden Çiçek Saksısı Yapımı

Pet şişeden saksı yapımı ile sizlerde artık plastik şişeleri çöpe atmaya kıyamayacaksanız. Çiçekleriniz için kendi saksınızı kendiniz yapabileceksiniz.

Plastik su şişeleri, kola şişeleri, deterjan kutuları, yoğurt ve süt kutularını artık çöpe atmayın. Onları değerlendirerek hem geri dönüşüme katkıda bulunup, hemde çiçekleriniz için dekoratif saksılar oluşturabilirsiniz. Bu yazımızı inceledikten s-onra zaten artık sizlerde plastik şişeleri çöpe atmaya k-ıyamayacaksınız. Eğer apartmanda oturuyorsanız balkonunuz için harika saksılar yapabilirsiniz, yaparken de plastik şişeleri kullanabilirsiniz. Eğer bahçeli müstakil evde oturuyorsanız da hem balkon, hemde bahçeniz için kendiniz saksılar yapabilirsiniz. Geri dönüşüm grubunda paylaşılan pet şişeden saksı yapımı örneğini sizlerle paylaşıyorum. Bu örnek size pek çok fikir verecektir. Plastik Şişeden Saksı Yapımı

Öncelikle yukarıdaki gibi pet şişemizi ortadan k-esiyoruz.

sonra

sonra

Bu projeyi yapan arkadaş bizlere bilgi vermiş; Altta astar boya, üzerine su bazlı boya ile boyadım, s-on olarak da vernikle koruma ve parlatma yaptım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir