Ünlü Türkücüye teşhis konuldu! Açıklaması yürekleri d-ağladı

Serdar Ortaç’tan sonra ünlü türkücü Murat Kurşun’a da MS t-eşhisi konuldu. Yürümekte g-üçlük çeken Kurşun’un h-astalığı h-akkında Kanal D’deki ‘2. Sayfa’ya konuşurken anlattıkları herkesi duygulandırdı

İlk başta sol göz kapağım düştü. Tabii ki beklemiyordum. Birkaç do-ktora gittim. Kimse bulamadı. Hep yanlış te-şhisler kondu. Sonunda MS teşhisi konuldu. Yıllar süren y-orgunluktan kaynaklanıyor. Yıllarca hep ayakta kalmaktan öyle bir şeyle karşılaştım. 3-4 aydır öyle bir süreçteyim. D-ikkat etmem gerekiyor.

Eskiden haftanın 5-6 günü sahne yapıyordum. Şu an 2 güne düşürdüm. Sağlığıma kavuşana kadar fazla sahne yapmayacağım.

Teşhis konulduğunda çok ü-züldüm. Hâlâ ü-zülüyorum. Düşünün 2 yaşında bir çocuğunuz var ve onunla oynayamıyorsunuz. Sarılamıyorsun, öpemiyorsun, koşamıyorsun onunla… K-ötü bir şey yani.

Yürümekte z-orlanıyorum. Günüm günümü tutmuyor. Bir gün bakıyorsun çok iyiyim, bir gün çok k-ötüyüm. Bir gün kalkıyorum hiçbir şey yok, bir gün uyanıyorum k-alkamıyorum.

A-ğrım var ama inşa-llah önümüzdeki ay Küba’ya gideceğim. Kaslarım için. D-oktorumla konuştum ‘tamam gidebilirsin’ dedi.

Gülüyorum, konuşuyorum ama içim a-ğlıyor. A-ğrım çok. Sahneye çıkınca her şeyi unutuyorum. İnsanların enerjisi bana yansıyor. Ekibim ‘sen h-asta değilsin’ diyor. Sahne bitince ‘beni taşıyın, arabaya götürün’ diyorum.

Fazla bir şey kafaya takmaman lazım. Pozitif olmak lazım. bir şekilde ayakta durmam gerekiyor. Ailem var, çocuğum var. S-tresten uzak durmak lazım. Bir şekilde bir yerde p-atlıyorsun…

İ-syan etmedim. Ben buna ş-ükrediyorum. Duyuyorum, gözlerim görüyor. Bizden daha k-ötü insanlar var. K-orkmuyorum. Önümüdeki aylarda hiçbir şeyim kalmayacak diye kendi kendimi teselli ediyorum belki de…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir