Telefonunuzda uzun süre bu tuşa basılı tutarsanız…

Telefonunuzda uzun süredir gizlice duran bu özelliğin ne işe yaradığını öğrenince çok ş-aşıracaksınız!

Whatsapp’ta yazışırken Space yani Boşluk tuşuna uzun süre basılı tutmayı hiç denediniz mi? Çok işinize yarayacak bir özellik içinde gizli!

Önce Whatsapp veya iMessage’ı açın; ardından yazdığınız ama henüz göndermediğiniz metin ekrandayken Space tuşuna dokunun.

Klavyeden her şey silinecek ve siz dokunmaya devam ettiğiniz sürece imleci yazdığınız metnin herhangi bir yerine kolayca kaydırabileceksiniz!

Kullandığınız telefonun şarjı s-on günlerde çabucak bitiyorsa bu ayarı kapatmakla işe başlayın!

Önce Ayarlar’a girin.

Ayarlar’a girikten sonra iTunes & App Store ayarına girin

Burada Güncellemeler ayarını mutlak suretle kapalı tutun. Böylece uygulamalar kendi kendine güncellenmeyecek ve h-aberiniz olmadan sürekli interneti kullanıyor olmayacaksınız. Ancak durun, daha bitmedi!

Az sonra öğreneceğiniz özellik pek bilinmeyen; ancak iPhone kullandığınız sürece her zaman fazlasıyla işinize y-arayacak! Önce arama butonuna basıyoruz.

Daha sonra tuş takımına 3001#12345# yazıyoruz.

Ardından arama yapar gibi arama butonuna dokunuyoruz.

Daha sonra karşımıza gelen ekran ise böyle…

Buradan başka hiçbir yere dokunmadan sadece LTE bölümünü seçiyoruz.

Ardından gelen ekran ise böyle…

Şimdi de Serving Cell Meas seçeneğine dokunun.

Karşınıza çeşitli numaraların olduğu bir ekran görüntüsü var.

rsrp0’ın karşısındaki değere dikkat! -40 ile -80 arasındaki değerler, sinyal gücünüzün çok iyi olduğu anlamına geliyor; bir başka deyişle sayı sıfıra ne kadar yakınsa, o kadar iyi. -110’un altına düşmeniz halinde sinyal gücü oldukça düşük demektir.

Yani telefonunuzun gerçekte ne kadar çekip çekmediğini bu ayardan net bir şekilde görebiliyorsunuz. Gelelim çok az kişinin bildiği bir özelliği sizle paylaşmaya! Telefonunuzu açın ve bugün bu ayarı hemen kapatın! Meğer telefonunuzu saniye saniye…

Kullanılan grafikler performans yükü demektir. iPhone’unuzda bazı grafik ve hareket özelliklerini devre dışı bırakarak bu yükü azaltıp bir ciddi anlamda performans artışı sağlayabilirsiniz.

Ayarlar > Genel > Erişebilirlik yolunu izleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir