Emeklilerin gözü kulağı ikramiyede

Ramazan Bayramı’nda biner liralık bayram ikramiyelerini alan emekliler, önümüzdeki ay kutlanacak Kurban Bayramı’nda da bin lira ikramiyeye h-ak kazanacak

Emeklilerin gözü kulağı ikramiyede

Kurban Bayramı’na ilişkin ikramiyelerin 5 – 9 Ağustos’ta ödenmesi bekleniyor. Kurban Bayramı’yla ilgili bir diğer önemli beklenti de tatil süresiyle ilgili olacak. Hükümetin de bayram tatilini 9 güne çıkarmak için harekete geçeceği belirtiliyor. Kurban Bayramı 11 – 14 Ağustos arasında kutlanacak. Kurban Bayramı’nda Arife gününün 10 Ağustos Cumartesi gününe denk gelmesi nedeniyle de emeklilere ödenen ikramiyelerin 5 – 9 Ağustos arasında ödenmesi bekleniyor. Emekli maaş ve ikramiyelerinin verileceği tarih, SGK’nın resmi açıklamasıyla kesinleşecek. KİMLER ALIYOR? Ramazan Bayramı ikramiyeleri, ödemenin yapıldığı tarihte SGK’dan emekli aylığı alanların yanı sıra, mayıs ayına aylığı bağlanan emeklilere de verilecek. Bunun yanı sıra bayramda maaş almaya h-ak kazanan yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ö-l-üm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri almakta olan kişiler, ş-ehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve t-erörden ma-ğdur sivil vatandaşlar ile bu kişilerin h-ak sahipleri de ikramiye almaya h-ak kazanacak. İkramiyeden ö-l-üm aylığı (dul ve yetim aylığı) alanlar da yararlanacak.

Emeklilerin gözü kulağı ikramiyede

9 GÜN TATİL BEKLENTİSİ Kurban Bayramı’yla ilgili bir diğer önemli beklenti de tatil süresiyle ilgili olacak. Normalde 11 Ağustos Pazar ile 14 Ağustos Çarşamba günleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı tatili, 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma günlerinin de idari izinle eklenmesi halinde, 9 güne çıkacak. 9 günlük tatil, özellikle turizmdeki doluluk oranlarının artması açısından da önem taşıyor. Hükümetin de tatili 9 güne çıkarmak için harekete geçeceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir